| EPIC | AXL |
| Sector | Energy Producers |
| ISIN | CA04274P1053 |
| Market Sector | AIM |
| Market Segment | ASQ1 |
| Main Indices | FTSE AIM All-Share |
| Country of register | Great Britain |
| Currency | British Pound |
| Market Cap | £60.75m |
| NMS | 20,000 |
| Shares in issue | 285.86m |
| Date Listed | n/a |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 21.25p |
| Change Today | 1.75p |
| % Change | 8.97 % |
| 52 Week High | 22.50 |
| 52 Week Low | 10.50 |
| Volume | 4,113,634 |
| Shares Issued | 285.86m |
| Market Cap | £60.75m |
| Value |
|
|---|
| Price Trend |
|
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth |
|
|---|
| Strong Buy | 1 |
| Buy | 0 |
| Neutral | 0 |
| Sell | 0 |
| Strong Sell | 0 |
| Total | 1 |

| No dividends found |
| Time | Volume / Share Price |
| 16:51 | 400,000 @ 21.25p |
| 16:44 | 290,000 @ 21.85p |
| 17:07 | 50,000 @ 21.25p |
| 14:43 | 100,000 @ 21.50p |
| 14:33 | 100,000 @ 21.10p |
You are here: research