| CEO: | Jose María García Riera |
| CFO: | Fabio Possas Medina |
| Independent Non-Executive Director: | Colin James Fielding |
| Independent Non-Executive Director: | Cynthia Helena Theodora Alers |
| Non-Executive Chairman: | Michael Sherwin |
| Non-Executive Dir: | Ip Foo Wing |
| Address: | 15 Whitehall, London, United Kingdom , SW1A 2DD |
| Website: | http://powerprobe.com/en/ |
| Sector: | Electronic and Electrical Equipment(LSE) |
| Index: | FTSE AIM All-Share |
| ISIN: | GB00BSDYS558 |
| Currency | UK Pounds |
| Share Price | 73.00p |
| Change Today | 0.000p |
| % Change | 0.00 % |
| 52 Week High | 102.00 |
| 52 Week Low | 65.64 |
| Volume | 48,306 |
| Shares Issued | 73.70m |
| Market Cap | £53.80m |
| Beta | 0.07 |
| RiskGrade | 141 |
| Value | ![]() |
|---|
| Price Trend | ![]() |
|---|
| Income | ![]() |
|---|
| Growth | ![]() |
|---|
| Latest | Previous | |
|---|---|---|
| Final | ||
| Ex-Div | 07-May-26 | |
| Paid | 29-May-26 | |
| Amount | 2.16¢ |
| Time | Volume / Share Price |
| 11:00 | 1,000 @ 73.00p |
| 11:00 | 1,000 @ 73.00p |
| 10:42 | 4,207 @ 73.97p |
| 10:30 | 25 @ 73.97p |
| 09:58 | 5,000 @ 71.44p |
| CEO | Jose María García Riera |
| CFO | Fabio Possas Medina |
You are here: research